reklama

Bezpečné prázdniny – správným výběrem dveří zabezpečte nejen domácnost, ale i vaše děti

Konec školního roku už je za námi a nastává doba, kdy budou vaše děti zůstávat samy doma. Pro ně krásný čas plný dobrodružství bez domácích úkolů, pro vás starosti, zda je můžete nechat doma samotné. Ovšem mnohdy nemáte na výběr. Do práce chodit musíte a babičky nejsou na dvouměsíční nápor dětských radovánek vždy připraveny. Přes den si neustále říkáte, že je doma bezpečno, že se nemůže nic stát. Občas však přicházejí chvíle, které neovlivníme. Společnost SAPELI, největší a nejstarší výrobce dveří a zárubní u nás, přichází s řešením, jak maximálně chránit vaše děti i domácnost.

Bezpečné prázdniny – správným výběrem dveří zabezpečte nejen domácnost, ale i vaše děti (Zdroj: SAPELI)

Skleněné dveře, kterými neproletíte

Statistiky ukazují, že děti opouštějí dětská hřiště a své hry směřují domů, kde se ne vždy vyhnou úrazům. Dokonce téměř 1/3 z nich se stává právě v domácnosti. Mnoho z nás má z dětství osobní zkušenost. Například nevinná dětská hra na honěnou po bytě mnohdy skončila přibouchnutými dveřmi a prolétnutím skleněnou výplní. Dětem v těchto hrách asi nezabráníme, ale můžeme předejít možným zraněním.

Dveře Sapglass, sklo Satináto bílé, kyvné, zárubeň Obtus. Cena skla za rozměr 80 x 197 cm 4372 Kč vč. DPH
Dveře Sapglass, sklo Satináto bílé, kyvné, zárubeň Obtus (Zdroj: SAPELI)

Domácnost je přes prázdniny vystavena náročnému zatěžkávacímu provozu a na to je třeba ji připravit. Velmi oblíbené interiérové skleněné prvky v sobě nesou jisté riziko rozbití a pořezání, ale při kvalitním výběru se není čeho obávat. V tomto směru doporučuje SAPELI prosklené celoskleněné dveře vyrobené z bezpečnostního kaleného skla.

Bezpečnostní kalené sklo, které používá společnost SAPELI pro celoskleněné dveře Sapglass i pro skleněné výplně, vyniká mnohonásobně vyšší pevností, a tedy odolností vůči nárazu. Pokud by přece jen došlo k rozbití (nikoliv nárazem nebo pádem dítěte, ale například cíleným prudkým nárazem kovovým předmětem na roh), kalené sklo se rozpadne na malé tupé úlomky. Neporaní tak vaše děti ani vás.

Pomocníkem pro váš klidný den se stanou i dveře vybavené závěsy se samozavírací funkcí, které zajistí, že se dveře dovřené pod úhlem 45° a méně samy pomalu zavřou. U celoskleněných dveří je toto zajištěno u kyvných pantů, které při otevření více jak o 90° zůstanou zaaretované v otevřené poloze.

V opačném případě se rovněž samy pomalu vrátí do zárubně. Aby se dětem opravdu nemohlo nic stát, existují i silikonové zarážky na dveře, které zajistí, že dveře nesemknou dětem prstíky.

Můj dům, můj hrad

Pro děti je doba prázdnin nejkrásnějším obdobím v roce. Čas dovolených však láká do domácností také nezvané hosty. Letní měsíce jsou v tomto směru pravidelně nejrušnější, dochází během nich až k 25% nárůstu vloupání do bytů oproti jiným měsícům. Vstupní dveře představují bránu do vaší domácnosti a je čistě na vás, jak moc ji před nevítanými hosty uzavřete.

Tématu bezpečné domácnosti se Sapeli dlouhodobě intenzivně věnuje. Všechny typy vstupních dveří pravidelně procházejí náročným testováním a jsou samozřejmě certifikovány. Široká nabídka dekorů bezpečnostních vstupních dveří navíc splňuje všechny estetické nároky zákazníků bez nutných kompromisů.

Bezpečnostní, protipožární a zvukotěsné dveře Tenga 25, dýha wenge, cena 13788 vč. DPH
Bezpečnostní, protipožární a zvukotěsné dveře Tenga 25, dýha wenge (Zdroj: SAPELI)

Bezpečnostní vstupní dveře jsou opatřeny vnitřním trezorovým mechanismem se šesti až sedmi bezpečnostními čepy, které se zasouvají do bezpečnostní zárubně. Dveře jsou navíc vybaveny dalšími komponenty včetně bezpečnostního kování, což z vaší domácnosti vytvoří nedobytnou pevnost.

Při vstupu do interiéru jsou dveře tím prvním, co návštěvníci uvidí. Naštěstí i u bezpečnostních dveří můžete vybírat vzhled dle vašeho stylu. Povrch dveří z obou stran, vnitřní i vnější, nabízí SAPELI v jakékoliv povrchové úpravě, ať už se jedná o CPL laminát nebo přírodní dýhu. Dokonce mohou být obě strany v odlišném barevném provedení. To oceníte především v případě, kdy musíte ve společných prostorách bytových domů zachovat jednotný vzhled.

Chraňte svou domácnost i děti před požárem

Bezpečnostní vstupní dveře nechrání pouze před zloději, ale také před požárem v domě. Při jejich koupi si vždy ověřte stupeň protipožární ochrany a také, zda jsou nabízeny s protipožární obložkovou zárubní. Díky těmto vlastnostem jsou dveře schopny odolat ohni déle jak 30 minut a pokud se oheň rozšíří po domě, zamezí jeho postupu do bytu.

Zámek ENTR na dálkové ovládání, cena 14533 Kč vč. DPH
Zámek ENTR na dálkové ovládání (Zdroj: SAPELI)

Elektronika, která hlídá

Pokud si často kladete otázku, zda jste zamkli, opravdovou jistotu vám dá zámek na dálkové ovládání ENTR. Zámek se ovládá pomocí bezdrátové klávesnice, smartphonu nebo otiskem prstu. Své dveře tak můžete zamykat z větší vzdálenosti a vědět, že jsou byt případně i vaše děti zabezpečeny. Často se stává, že ti nejmenší otevřou neznámé osobě, protože kukátko je pro ně vysoko a nedokážou zaostřit do malého otvoru. Tomuto problému se dá částečně vyhnout instalací digitálního kukátka se záznamem pohybu, které přenáší obraz na malý monitor. Děti, ale třeba i senioři tak dobře vidí, kdo je za dveřmi, a vyhnou se otevření dveří nežádoucí návštěvě.

Elektronika, která hlídá
Digitální kukátko má funkci záznamu pohybu (Zdroj: SAPELI)
Elektronika, která hlídá
Kukátko přenáší obraz na malý monitor (Zdroj: SAPELI)

Publikováno: 4.7.2020, Autor: Sapeli (text a foto) , Profil autora: Redakce