reklama

Dřevostavba na vlastní kůži 70. díl

V roce 2006 v lednu jsme se ráz na ráz rozhodli, že platit nájem nás už nebaví, hlavně ne v Praze, za to by se dala jíst koňská vejce, a že tato nevratná investice se musí nějak zpacifikovat a uplatnit jinde. Vymysleli jsme, že se pustíme do hypotéky na koupi pozemku a stavby domu...

Dřevostavba 70. díl - kolaudace je dnešním tématem, protože jsme se pustili do hypotéky a zakoupili pozemek na dřevostavbu. Už to skoro máme!
Dřevostavba na vlastní kůži 70. díl

5. 10. 2007

Ano, a je to tady, KOLAUDACE. Dnes ráno proběhla. Musíme konstatovat hladký průběh, jen doplníme dva potřebné doklady – prohlášení o shodě na jímku a dokreslíme plány na neplánovaný sklep pod terasou. Ve středu si máme přijít pro potvrzení o nabytí právní moci kolaudačního rozhodnutí. Jednání se účastnila dnes dvojice příjemných dam ze stavebního úřadu, pan starosta naší obce, náš pan dozor stavby a my :-). Tak krásně nám ještě žádné jednání neproběhlo – jsme šťastni :-).

Zpět k realitě stavby – problémy se stavařem a jeho nedostatkem času už začínají celkem růst, v tuto chvíli jsme nuceni většinu dokončovacích prací zajistit svépomocí a nebo s rodiči. Na krb jsme vyjednali pána ze severních čech, ale má čas až za měsíc, sklep začínáme dodělávat s jedním z našich otců :-). Na fasádu a její dodělání nyní hledáme šikovné pracanty, kteří by nám ji do zimy zvládli dokončit :-(, ovšem kvalitních pánů z oboru je málo a firma jako taková je na práci velmi drahá. Uvidíme, jak se zatím situace vyvine. Pomoc s hledáním pracantů přislíbil i náš stavební dozor.

Dřevostavba na vlastní kůži 70. díl - kolaudace
Dřevostavba na vlastní kůži 70. díl - kolaudace
Dřevostavba na vlastní kůži 70. díl - kolaudace
Dřevostavba na vlastní kůži 70. díl - kolaudace

Publikováno: 3.9.2008, Autor: Iva B. (text a foto) , Profil autora: Redakce