reklama

Kvalitní izolace neznamená jen zateplení

I když se o tepelné izolaci napsalo mnoho, mnozí z nás si ji stále spojují pouze se zateplováním a úsporou energie. Přitom obrovské výhody izolace nespočívají jen ve zvýšení tepelného komfortu příbytku a následné úlevě pro vaše účty při placení za spotřebu energie. Výrobcem osvědčených izolací s pozoruhodnými vlastnostmi je společnost Knauf Insulation.

Kvalitní izolaci je potřeba mít nejen kvůli zateplení. Velmi kvalitní izolaci seženete u společnosti Knauf Insulatin. Jaké další výhody na Vás čekají?
Kvalitní izolace neznamená jen zateplení

Kvalitní izolace také předchází pronikání vlhkosti a tvorbě plísní v interiéru. Další velkou výhodu kvalitního zaizolování ocení především ti, kteří mají hlučné sousedy nebo jsou denně vystavováni hluku z ulice či jiným nepříjemným zvukům. Kromě toho je dalším přínosem v bytě i příjemné klima během letních veder.

Jaký produkt vybrat?

Množství výrobků z této kategorie je na trhu tolik, že je pro běžného člověka těžké se mezi nimi orientovat. Pokud se rozhodneme náš dům či byt izolovat, je velmi důležité konzultovat naši situaci s odborníky, protože každý materiál je vhodný na něco jiného. Každopádně pokud požadujeme od izolace, aby byla také paropropustná a izolovala akusticky, jsou nejlepší volbou izolace minerálního původu, ať již skelné či kamenné. Materiály z kamenné vlny jsou ideální do kontaktních zateplovacích systémů, ty ze skelné vlny se zase hodí spíše do provětrávaných nebo sendvičových fasádních systémů. Všechny typy jsou, na rozdíl od jiných materiálů, které hoří daleko snadněji, odolné proti ohni.

Jaký produkt vybrat?
Jaký produkt vybrat?
Jaký produkt vybrat?
Jaký produkt vybrat?

Minerální vlna šetrná k životnímu prostředí

V současné době je na trhu skelná minerální izolace s tzv. ECOSE® Technology od Knauf Insulation. Tato minerální izolace se vyrábí z přirozeně se vyskytujících nebo recyklovaných surovin. Jako pojiva se využívají organické látky neobsahující formaldehyd, fenoly, akryláty ani umělá barviva či bělidla. Díky tomu se výroba vyznačuje nižším objemem emisí CO2, což pozitivně působí jak na člověka, tak na životní prostředí.

Výhody minerální izolace

 • Velmi dobré tepelně izolační vlastnosti
 • Nadstandardní zvukopohltivé vlastnosti
 • Nejvyšší třída požární odolnosti
 • Přispívá ke kvalitě vzduchu v interiéru
 • Příjemnější na dotyk a bez zápachu
 • Snadno se řeže, je méně prašná
 • Je cenově srovnatelná s tradiční minerální izolací
Výhody minerální izolace
Výhody minerální izolace
Výhody minerální izolace
Výhody minerální izolace

Ocenění pro ECOSE® Technology

 • respektovaná Inovace roku 2009
 • cena Izolace roku 2009 na mezinárodní konferenci Global Insulation 2009 v Praze
 • bronzová medaile v soutěži Stavební výrobek a technologie roku 2009
 • cena Dubo Award 2009 za přínos k ochraně životního prostředí
 • Zlatá medaile IBF 2010 na úrovni České republiky
 • mezinárodně prestižní zlatý certifikát Eurofins Gold za kvalitu vnitřního ovzduší. Knauf Insulation, výrobce minerálních izolací, se stal vůbec prvním držitelem tohoto ocenění na světě

Více o izolacích na www.knaufinsulation.cz.

Publikováno: 24.4.2011, Autor: Text Jiří Jan a Knauf Insulation, foto Knauf Insulation , Profil autora: Redakce