reklama

FKD S - šifra pro dokonalé zateplení

Skutečnost, že kvalita bydlení v domě bez zateplení ani zdaleka nedosahuje parametrů kvalitně izolované stavby, je dnes už všeobecně známá. Zateplení se stává přirozenou součástí novostaveb i prioritou u rekonstrukcí starších domů. Mnohem větší roli než v minulosti ale sehrávají kvalitativní vlastnosti izolace. Ta kvalitní by měla umět mnohem víc, než jen nepropouštět drahé teplo mimo budovu. Ideální řešení pro zateplení fasád představuje novinka od společnosti Knauf Insulation – fasádní deska na bázi kamenné vlny s označením FKD S.

Zateplení se stává přirozenou součástí novostaveb i prioritou u rekonstrukcí starších domů. Nejlepší zateplení nabízí společnost Knauf Insulation.
FKD S - šifra pro dokonalé zateplení

Teplo je základ

Schopnost udržet tepelný komfort v interiéru přesto zůstává základním předpokladem tepelné izolace. Společnost Knauf Insulation nabízí optimální řešení pro všechny typy základních konstrukcí staveb – bez ohledu na to, zda je dům z panelu, cihly či pórobetonu, minerální izolace se nezalekne ani otevřené konstrukce současných dřevostaveb. Důležitým ukazatelem je součinitel tepelné vodivosti tzv. lambda. Čím je lambda nižší, tím lépe izoluje. FKD S je kamenná fasádní minerální izolace s nejnižší lambdou na českém trhu - 0,036.

Úspory, úspory, úspory

Stoupající ceny energií dávají za pravdu všem, kteří neváhali a rozhodli se svůj příbytek zateplit. Sázka na to, že náklady na vytápění v budoucnu porostou, se zdá být dnes prakticky jedinou jistotou prognóz ekonomického vývoje. Kvalitní zateplení ušetří až 60% nákladů na vytápění či dodatečné chlazení. Samozřejmě, je potřeba sáhnout po izolaci s vhodnými parametry, jaké nabízí například kamenná fasádní deska FKD S od Knauf Insulation.

Úspory, úspory, úspory
Úspory, úspory, úspory

Stop plísním

Bydlení v igelitu? Ani náhodou. Minerální izolace využívají unikátních vlastností přírodních materiálů, které tvoří základ jejich konstrukce – skla či čediče. Minerální izolace je tvořena množstvím mikrovláken z přírodních materiálů, které v sobě ukrývají miliony vzduchových dutinek a právě ty fungují jako izolant. Izolace FKD S tak dům dokonale zateplí, ale zároveň umožní konstrukci dýchat – při správném provedení pak na vnitřních stěnách nekondenzuje vodní pára a netvoří se plíseň. Vše funguje na jednoduchém principu – u nezatepleného domu vzniká rosný bod na zdi – vlhkost vstupuje do stěn. Když tuto zeď zateplíme kamennou minerální izolací, která je prodyšná, posuneme rosný bod do izolace, pryč od zdi, kde se odpaří. FKD S dům spolehlivě obalí, ale neudusí.

Psst!

…tady není nic slyšet. Je jedno, zda bydlíte u rušné silnice, nedaleko dráhy či u letiště. Minerální izolace tvoří ideální protihlukovou bariéru. A stejně jako její tepelněizolační vlastnosti chrání dům „v obou směrech“ – tedy před pronikáním chladu zvenčí i únikům tepla zevnitř, tak se díky vlastnostem fasádní zateplovací desky FKD S na bázi kamenné vlny stává dům místem nabízejícím absolutní soukromí. Tedy – pokud zrovna doma netrénujete na bicí.

Psst!
Psst!

Kde je vlna, není oheň

Dům je pro mnohé životní investicí, v níž končí podstatná část rodinných úspor. Navíc jsme ochotni se kvůli jeho výstavbě na mnoho let zadlužit. Takovou investici je potřeba chránit. Minerální izolace FKD S je nehořlavá (třída reakce na oheň A1). Díky tomu vás chrání hned třikrát – šetří náklady na topení či chlazení, spoluvytváří zdravé vnitřní klima, čímž nabízí zdravější prostředí pro život vaší rodiny a navíc brání následkům případného požáru.

Zateplit, ale správně

Nová izolace FKD S skvěle drží svůj tvar, umožňuje snadnou manipulaci a při správné aplikaci několikanásobně prodlužuje životnost celé stavby. Fasáda musí být zaizolována v celé své ploše, nesmí se vyskytovat místa, kde by nám teplo unikalo – musíme zabránit vzniku tzv. tepelných mostů. Výrobce předepisuje i další postup – lepidlo musí být naneseno po celém povrchu minerální desky. Ta je poté kotvena ke zdi hmoždinkami, které musí být zaizolovány použitím zátek.

Pokud dodržíte doporučený postup, bude vám kamenný kabát sloužit dlouhá léta.

Více na www.fasadnideska.cz a www.knaufinsulation.cz.

Publikováno: 2.5.2011, Autor: Knauf Insulation (text a foto) , Profil autora: Redakce