reklama

Sanační omítkové systémy

Vlhké mapy a solné výkvěty na omítkách vytvářející abstraktní obrazce ukazují na místa, kde izolace proti zemní vlhkosti přestala již plnit svou funkci a kde se do stavby dostává z různých příčin vlhkost. Cemix zná správné řešení…

Sanační omítkové systémy je řešením od Cemixu pro všechny, kteří říkají STOP vlhkým mapám na omítce! Přesvědčte se v našem článku.
Sanační omítkové systémy

Poruchy vytváří voda s rozpuštěnými solemi a minerály, která nejčastěji vzlíná do zdiva nebo se do něj dostává díky špatnému vyspádování terénu kolem objektu, nefunkčním okapovým svodům, poruchám vodoinstalací, srážkové vlhkosti a podobným příčinám. Vlhkost a soli, které narušují stavbu, způsobují při dlouhodobém působení odlupování nátěrů, opadávání omítek, podporují tvorbu plísní, řas a hub, zhoršují tepelný odpor zdiva, zvyšují hmotnost stavby a zhoršují vnitřní klima. V extrémních případech může zavlhčení objektu vést až k nevratnému poškození nosného zdiva.

Sanační omítkové systémy
Sanační omítkové systémy

Co je řešením?

Řešením je komplexní sanační systém spočívající ve vybudování nové hydroizolace a odvodu povrchové a spodní vody od objektu. Vždy je potřeba nejdříve odstranit příčinu zavlhání objektu a poté přistoupit k sanaci omítek speciálním sanačním omítkovým systémem.

Jak sanační omítkové systémy fungují?

Sanační omítky se vyznačují speciální recepturou, která po jejich rozmíchání s vodou vytvoří v omítce velké množství vzduchových pórů odvádějících vlhkost ve formě vodní páry ze zdiva do okolního prostředí. Zároveň struktura pórů a vlastnosti omítky zabraňují jejich zanášení solemi a minerály. Sanační omítky tak přispívají k odvlhčení objektu a fungují jako součást celkového sanačního řešení.

Co tedy s provlhlým zdivem a opadávající omítkou?

Tuto část sanačních opatření řeší sanační omítkové systémy společnosti LB Cemix, s.r.o. V nabídce společnosti jsou dva základní systémy – Sanační omítkový systém WTA a Odvlhčovací sanační omítkový systém.

Jaký je mezi nimi rozdíl?

Sanační omítkový systém WTA je složen z několika omítek, které splňují požadavky směrnice WTA 2-9-04/D. Skladba omítek pak odpovídá konkrétním podmínkám zjištěným průzkumem objektu a laboratorním rozborem vzorků zdiva a omítek. Rozhodující je stupeň zavlhnutí zdiva a množství a druh rozpuštěných solí.

Odvlhčovací systém je tvořen jedinou omítkou Cemix SUPERSAN, která se vyznačuje speciální strukturou pórů, čímž umožňuje enormní odvod vodních par z vlhkého zdiva. Proces vysušování je rychlejší a omítka se dá aplikovat i na zcela nevysušené zdivo.

Oba systémy mají v zásadě stejné uplatnění a o jejich použití se rozhoduje na základě konkrétních podmínek.

Jaký je mezi nimi rozdíl?
Jaký je mezi nimi rozdíl?
Jaký je mezi nimi rozdíl?
Jaký je mezi nimi rozdíl?

Sanační omítkový systém je součástí komplexního řešení odvodu vody ze stavby a je třeba jej použít v kombinaci s dalšími technickými úpravami.

V případě, že máte problémy s vlhkými zdmi, můžete se obrátit na společnost LB Cemix, rádi Vám poradí a pomohou vybrat to nejvhodnější řešení pro Vás.

V příštím článku se dozvíte, jak postupovat při aplikaci sanačních omítek.

Publikováno: 30.5.2011, Autor: LB Cemix, s.r.o. (text a foto), Profil autora: Redakce