reklama

Zateplení fasády s izolacemi nové generace

Tlak na vylepšování a vývoj izolačních materiálů se nezastavuje. Příkladem je novinka v oblasti izolačních desek k zateplování podlah a fasád, využívající posledních poznatků nanotechnologií k odrazu tepla prostřednictvím grafitu, kterou vám přináší společnost Isover.

Zateplení fasády s izolacemi nové generace

Zateplení fasády

Společnost Saint-Gobain Isover CZ reaguje na rostoucí požadavky zákazníků na zlepšování tepelně izolačních vlastností a přináší na trh pod obchodním názvem Isover EPS GreyWall a Isover EPS Grey nové účinnější izolanty využívající prvků nanotechnologie. Miliony buněk nového pěnového polystyrenu se stopovou přísadou grafitu odrážejí teplo zpět k jeho zdroji a zlepšují tak podstatně nejdůležitější vlastnost tohoto výrobku – tepelnou izolaci (λD= 0,032 u GreyWall a λD = 0,031 u Grey).

Zateplení fasády s izolacemi nové generace
Zateplení fasády s izolacemi nové generace

Desky Isover EPS GreyWall (zateplení stěn) a Isover EPS Grey (zateplení podlah) se vyrábějí pomocí nejnovějších technologií. Díky nízké energetické náročnosti výroby nové izolační desky vykazují také vynikající poměr cena/výkon.

Hlavní výhody zateplení fasády deskami Isover:

 • lepší izolační účinek
 • menší tloušťka izolační vrstvy
 • menší objem izolantu (levnější doprava, rychlejší manipulace…)
 • vhodné i pro zateplení NED a PD v tloušťkách 200–300 mm

  Kromě výrazně zlepšené tepelné izolace si desky zachovávají tradiční výhody EPS, tj. výborné mechanické vlastnosti, minimální hmotnost, nízkou nasákavost, jednoduché a příjemné zpracování, zdravotní a ekologickou nezávadnost, jednoduchou recyklovatelnost apod.

  Zateplení fasády s izolacemi nové generace
  Zateplení fasády s izolacemi nové generace

  Isover EPS GreyWall pro profesionální zateplení stěn

  Šedý polystyren Isover EPS GreyWall je určen pro profesionální zateplení stěnových konstrukcí (pro osvědčené fasádní zateplovací systémy ETICS – nyní však s vyšším izolačním účinkem) a pro podobné aplikace s nejvyššími nároky na izolační účinnost. Tyto izolační desky se používají zejména pro tepelné izolace energeticky úsporných staveb, tj. pro nízkoenergetické a pasivní domy v běžných tloušťkách izolace 200–300 mm. Zároveň se tento nový materiál používá pro kvalitní zateplení stávajících staveb, často také pro zateplení objektů dotované z programu Zelená úsporám.

  Další výhody desek Isover EPS GreyWall:

  • vyšší tepelně-izolační účinek s minimální tloušťkou izolační vrstvy
  • levnější kotvení (místo dlouhých kotev s kovovým trnem kratší kotvy s trnem plastovým)
  • levnější oplechování parapetů
  • menší ostění zajistí lepší oslunění interiéru

  Aplikace izolačních desek Isover EPS GreyWall se provádí zásadně podle technologického postupu konkrétního zateplovacího systému ETICS, včetně dodržení dalších obecných požadavků technických podkladů SG Isover CZ, platných technických norem a konkrétního projektu. Mezi odlišnosti oproti tradičním bílým EPS materiálům patří např. nevhodnost skladování a aplikace na přímém slunci. Standardně se proto při aplikaci používají krycí sítě na lešení.

  Více informací naleznete na www.isover.cz.

  Publikováno: 8.7.2011, Autor: Saint-Gobain Isover CZ s.r.o. (text a foto) , Profil autora: Redakce