reklama

Zateplení se už nemusíme bát

Je třeba říct, že ve společnosti Knauf Insulation si na jedné straně s pojmenováním zajímavého programu určeného kutilům moc hlavu nelámali, ale na druhé straně asi těžko mohli vymyslet něco trefnějšího: EASY totiž v angličtině znamená SNADNO. A to v případě nakupování, dopravy i použití materiálů pro zateplení domu od podlahy po střechu platí u Knaufu absolutně.

Zateplení se už nemusíme bát

Takže je zateplování hračka, jak tvrdí reklamní slogan? To asi zase ne, i když s materiálem na nejvyšší kvalitativní úrovni a v systému, vymyšleném v prvním řadě s ohledem na maximální pohodlí toho, kdo se do takového předsevzetí hodlá pustit, se o výsledek bát nemusíme.

Zateplení bude nutnost

Moderní domácnost i dům jsou na energii závislé. Energie přitom stojí už teď hodně (a to rozhodně není konečná). Zmarněná je ta energie, která nám zbůhdarma uteče, škoda je i té, které nevyužijeme racionálně. Nejlevnější, jak známo, je přitom energie, kterou vůbec nebudeme potřebovat. A k tomu všemu slouží izolace EASY. Odstraněním tepelných ztrát logicky vede k menší spotřebě energie potřebné na vytápění. Zateplení EASY zároveň zvyšuje protipožární odolnost domu a dobře odcloní i od hluku - z okolí, ulice i od sousedů. Protože synonymy domova jsou mimo jiné i teplo, klid a bezpečí.

Zateplení bude nutnost
Zateplení bude nutnost

ECOSE Technology

Nové izolace jsou vyrobené z přírodních materiálů a z recyklovaného skla. Ty, s nimiž se budeme mít možnost bezprostředně stýkat, tedy s výjimkou zateplení pod podlahou nebo na kontaktní izolaci fasády, vyrobili novou oceňovanou technologií ECOSE, takže neobsahují složky, které sice nevidíme, ale našemu zdraví rozhodně neprospívají – formaldehyd, fenol, akryláty a umělá barviva. Dopředu to vylučuje možné alergické reakce u citlivějších jedinců: je to prostě další výrazný příspěvek pro zdravé bydlení.

Abychom nebloudili

Co nás čeká po rozhodnutí dům zateplit, je nákup materiálu. Bloudit rozsáhlými halami stavebních supermarketů a hledat, co bychom vlastně potřebovali, je hodně úmorné. Ne každý má přitom nervy shánět odbornou pomoc a rád vybírá sám. Knauf Insulation na to šel tak, že izolace pro jednotlivé aplikace barevně odlišil: světle zelená znamená šikmou střechu (až 30 % úspor tepla) a tmavě zelená podlahy (15 %), fialová vnější stěnu s kontaktní fasádou (30 %) a modrá na vnitřní příčky sníží hlukovou zátěž až o osmdesát procent. Takže vybírat podle barev je opravdu „easy“.

Jak se co dělá

Dobře je vyřešena i informace na jednotlivých baleních, protože je podrobná a srozumitelná. To u řady výrobků není samozřejmostí, přičemž u některých chybí informace úplně nebo jsou ukryty v příbalových letácích s jazykově často velmi nevalnými překlady nebo zoufalou úrovní technické pačeštiny. Knauf Insulation obalům s „návodem k použití“ věnoval u nás celkem nevšední pozornost a určitě se mu to vyplatí - minimálně v naší spokojenosti.

Jak se co dělá
Jak se co dělá

Jde to i velmi levně, ale…

Výběr je tedy maximálně ulehčen, ale musíme vědět, co chceme. Každý druh izolace EASY totiž existuje v několika variantách – jednak velikostních - například podle nejužívanějšího rozestupu krokví tak, aby nevznikaly ztráty prořezem, jednak podle požadované hodnoty tepelného odporu a konec konců i podle toho, kolik chceme do zateplení investovat. Přirozeně mezi zvolenou sílou izolace a vynaloženými penězi existuje přímá úměra. Můžeme si ovšem vybrat. To je po snadném hledání další krok vstříc nám - spotřebitelům.

Mysleli i na dopravu

Ve společnosti Knauf Insulation si nechali průzkumem trhu poradit a zjistili, že si v řadě případů dokážeme s izolacemi poradit sami a nechce se nám tam, kde to lze, cpát peníze firmám. Tak nám vyšli naproti: to se týká i dopravy koupeného materiálu, všechny varianty se nám totiž vejdou do kufru anebo na zahrádku auta, nakupujeme, jen co momentálně potřebujeme, nemusíme materiál složený z náklaďáku nikde složitě skladovat a pojmenování EASY je tedy i zde rozhodně na místě.

Když je něco EASY, je to prostě fajn

A to se konec konců nejvíc týká samotného použití těchto izolací. Pracuje se s nimi dobře, protože nekoušou a neškrábou a také podstatně méně práší. Řezat se dají celkem snadno například odlamovacím nožem. Kde máme šířku odpovídající mezerám mezi krokvemi anebo v roštu, nemusíme izolaci na místo nijak kotvit, jen ji tam, kam má přijít, natlačíme, v případě více vrstev dbáme, aby se nám spáry nepřekrývaly. U nových izolací prostě na vlastní kůži poznáme, jaké to je, když výrobce myslí nejen na zisk, ale především na nás.

Více informací o izolaci EASY, která je od září k dostání v řetězci OBI, na www.knaufinsulation.cz.

Publikováno: 20.10.2011, Autor: Jiří Jan (text), Knauf Insulation (foto) , Profil autora: Redakce