reklama

Příjemná změna: polykarbonát v bytě

Že skleníky dnes už nejsou často ze skla, jsme si na rozdíl od nejrůznějších náhražek v potravinách zvykli, a po překonání přirozené nedůvěry jsme si zvykli rádi. Počasí kolem dost blázní a o krupobití není nouze. Provází je zvuk tříštěných skleněných tabulí, zatímco újma těch z polykarbonátu je vesměs nepatrná a pokud už nastane a skleník jste pořídili u seriózního prodejce, nejspíš ji řeší dlouhodobé záruky. Využití osvědčených polykarbonátových desek společnosti Lanit plast může však být mnohem širší.

Zajímá Vás, jak by mohl vypadat polykarbonát v bytě? Jedná se o příjemnou změnu, podívejte se do našeho článku. Co na to říkáte?
Příjemná změna: polykarbonát v bytě

Polykarbonát v bytě?

Důvody vcelku razantního nástupu polykarbonátů jsou přitom zřejmé – zajímavé vlastnosti činící jejich použití proti jiným klasickým materiálům výhodnější. A to i způsobem méně obvyklým. Zastavme se u některých možností.

Příjemná změna: polykarbonát v bytě
Příjemná změna: polykarbonát v bytě

Příběh první: malí ničemové

Pojmenování potomků zrovna tímto způsobem působí poněkud drsně, ale pravda je, že s malými dětmi zařízení bytu dost trpí. Ale ať jen si drobečkové hrají a jsou šťastni, jen když se jim nic nestane. A tak se varování týká dveřních výplní, prosklených skříněk a vitrín. S malými dětmi nejdou dohromady a je lepší je nemít. Ovšem někdy na to prostě nábytek vyměnit nemáme a řešení výměnou skla za polykarbonát určité řešení představuje. Tím spíš, že můžeme volit čirý, mléčně bílý nebo kouřově hnědý průhledný, na němž případné škrábance nebudou bít do očí. Tento materiál vykazuje určitou pružnost a v nejhorším případě praskne, ale nerozsype se ve střepy, jimiž by se naše ratolesti mohly podřezat. (Proč ale mluvíme o dětech: alternovat v bytě sklo plastem je dobré i tam, kde soužití občas dostává „italskou“ dynamiku.)

Příběh první: malí ničemové
Příběh první: malí ničemové

Příběh druhý: obliny jsou zase v módě

Do architektury, která už vypadala, že definitivně zahubila jiná než pravoúhlá řešení (ono se není co divit – při zařizování jsou nejpraktičtější), zase pronikají organické tvary. Křivky a obliny dokážou nebývale ozvláštnit bytový prostor. Nebo průhledné či poloprůhledné předěly mezi místnostmi – to je věc! Jak ale na to, když skleněné luxfery jsou třeba pro rekonstruovaná podkroví hodně těžké a navíc stavět z nich vyžaduje určitou zkušenost? Použít lze polykarbonátové desky, které dokonce můžeme podle potřeby ladně ohnout. V kombinaci se sádrokartonem dosáhneme tam, kde netrváme na zvukové neprostupnosti, skutečně překvapivého efektu. A co bylo řečeno o zabarvení a povrchové struktuře, platí i zde, protože v Lanitplastu je z čeho vybírat.

Příběh druhý: obliny jsou zase v módě
Příběh druhý: obliny jsou zase v módě

Příběh třetí: když neradi vytíráte

Taky při koupání, respektive sprchování tak strašně nacákáte? Asi nejčastěji se v interiéru se sklokarbonátem můžeme setkat u zástěn ve sprchových koutech, ale můžeme jím i „obehnat“ vanu. I tady se plně uplatní jeho plusy: lehkost, relativní nerozbitnost, možnost vytvarovat ho do oblouku. Ale na stejném principu – totiž za plastovou desku v rámu, ale na pantech, můžeme ukrýt třeba zástěnek na nářadí nebo vytvořit přenosný paraván chránící proti větru na terase či balkoně…

Příběh třetí: když neradi vytíráte
Příběh třetí: když neradi vytíráte

Polykarbonát v bytě? Dejte si poradit

Protože polykarbonátů, zámkových komůrkových desek, trapézových desek a desek ze sklolaminátu je spousta druhů s poněkud odlišnými vlastnostmi a tedy i uplatněním, není právě jednoduché vyznat se v nich. Výběr materiálů pro váš vlastní kutilský záměr je dobré právě proto konzultovat. Seriozního prodejce poznáte: nedá vám najevo, že ho snad obtěžujete, ale bude se podílet na vašem projektu zájmem o co nejlepší výsledek, protože ví, že příště se na něj obrátíte zase.

Více informací na www.lanitplast.cz.

Publikováno: 12.8.2012, Autor: Jiří Jan (text), Lanit Plast (foto), Profil autora: Redakce