reklama

Okapové systémy

K příslušenství střechy patří i okapový systém, který slouží k rychlému odvedení velkého množství vody, jež se může nahromadit za prudkého deště i během velmi krátké doby. Tím, že vodu odvádí do bezpečné vzdálenosti od základů, chrání dům před podmáčením. Proto je třeba se o okapové systémy dobře starat, nenechat je ucpat ani zreznout.

K příslušenství střechy patří i okapový systém, který slouží k rychlému odvedení velkého množství vody. Chcete vědět víc?
Okapové systémy
Okapové systémy
Okapové systémy
Okapové systémy
Okapové systémy

Okapový systém se všemi potřebnými díly můžete instalovat nejen na zcela nový dům ale i na stávající při renovaci střechy. Většinou se hodí ke všem druhům krytin. Okapy mohou být plastové, ocelové s barevnou povrchovou úpravou, nebo z pozinkovaného ocelového plechu. Ty, které jsou již přímo z výroby opatřeny finální polyuretanovou povrchovou vrstvou, nepotřebují již další údržbu.

Okapové systémy
Okapové systémy
Okapové systémy
Okapové systémy

Žlaby by měly být zejména lehké a přitom být schopné odolávat i velmi nepříznivým povětrnostním podmínkám. Vysoké trvanlivosti dosahují například okapy s oboustrannou povrchovou úpravou. Žlab by měl být také bohatě dimenzovaný, aby dokázal pojmout velké množství vody při přívalových srážkách. Jednotlivé komponenty okapového systému by měly být takové, aby jejich montáž byla co nejjednodušší.

Publikováno: 24.4.2013, Autor: JARA (text), Pavel Zeman (foto), Profil autora: Redakce