reklama

Zateplujte s izolací Xtratherm

Zima nejen, že klepe na dveře, ale potichu se vkrádá za námi do bytů a domů. Ale to neznamená, že je pozdě s tím něco udělat. Začít můžete nejdřív od těch levnějších kroků. Okny uniká celkově nejvíc tepla. Ať už cíleným větráním (35 – 50 %) nebo jejich netěsností či nekvalitním sklem (15 – 25%). Pokud víte, že okna máte nová, musíte se zaměřit na celkový obal. Zdmi odchází 10 – 20% tepla, střechou 7 – 15% a podlahou 5 – 8%.

Zateplujte s izolací Xtratherm

Investice do zateplení domu je trochu náročnější a je potřeba se na tento krok připravit. Zdi je možné zateplit jak zevnitř, tak vnější fasádu, což se doporučuje jako vhodnější. U střechy je tomu stejně. Navíc zde ještě dělíme střechu na šikmou a plochou. A právě zateplení střech se budeme dnes trochu podrobněji zabývat.

Zateplení střechy nezamezí jen úniku tepla v zimě, ale také prostupu slunečních paprsků v létě. Jakmile se rozhodnete pro zateplení šikmé střechy, získáváte nové podkrovní prostory, které se dají velice dobře využít, například k vybudování vytoužené pracovny, posilovny či jen pro útočiště před potomky.

Zateplujte s izolací Xtratherm
Zateplujte s izolací Xtratherm

Pro získání kvalitních výsledků je nejdůležitější volba materiálu. Rozhodně bychom doporučili navštívit odborníky, kteří se tomuto oboru věnují již několik let a jejichž zkušenosti jsou nenahraditelné. A určitě se nespokojte pouze s informacemi o jediné značce materiálu. Jen při porovnání více aspektů můžete vybrat ten nejvhodnější. Zákazník se většinou ptá pedevším na dobu návratnosti investice. Existuje celá řada přístupů jak efektivně hodnotit vynaloženou investici do zateplení. Asi nejdůležitější je stálost deklarovaných hodnot po zabudování do konstrukce.

Zateplujte s izolací Xtratherm
Zateplujte s izolací Xtratherm

Xtratherm UniPIR Al

Xtratherm UniPIR Al je určen pro jak pro realizace novostaveb, tak pro rekonstrukce obytných podkrovních prostorů. Jádro je vyráběno z tuhé pěny Polyiso (PIR), která je samozřejmě certifikovaná. Panel je oboustranně kašírován vrstvenou laminovanou Alu kraft folií (v určitých skladbách plní funkci parozábrany). Dodává se s celoobvodovým zámkem (pero - drážka). Hlavní výhodou tohoto systému jsou dokonalé tepelně izolační vlastnosti již při malých tloušťkách panelu. Další nezanedbatelnou výhodou je snadná a rychlá aplikace. Systém Xtratherm UniPIR Al deklaruje tepelně izolační a objemovou stálost po celou životnost stavby.

Xtratherm UniPIR Al
Xtratherm UniPIR Al

Nadkrokevní zateplení

Nadkrokevní zateplení
Nadkrokevní zateplení

Princip nadkrokevního zateplení je ideálním řešením při novostavbě nebo kompletní rekonstrukci střešního pláště. Hlavní výhodou takto zateplené střechy je aplikace izolantu nad konstrukcí krovu. Takto zateplená střecha má jednotnou tloušťku izolantu v celé ploše bez tepelných mostů v podobě krokví. Systém umožňuje viditelný krov v obytných prostorech. Velice snadná a rychlá montáž zajistí rychlé zakrytí střechy.

Podkrokevní zateplení

Podkrokevní zateplení
Podkrokevní zateplení

Princip podkrokevního zateplení je řešením při rekonstrukci půdních prostor, kde je již hotová střešní krytina a je zapotřebí podkrovní místnosti dobře zateplit, přebourat tepelné mosty a neubírat z obytného prostoru. Při řešení těchto způsobů zateplení je mezi krov aplikována minerální vata. Pod konstrukci krovu je připevněn panel Xtratherm UniPIR Al. Spoje panelů jsou přelepeny parotěsnou páskou (v kombinaci s kašírováním panelu v Al folii zajišťuje celoplošnou plnohodnotnou parozábranu).

Publikováno: 30.11.2013, Autor: Pavla (text), pama (text a foto) , Profil autora: Redakce