reklama

Ochranu zdiva proti vlhkosti řeší cihla Porotherm

Majitelé domů to jistě znají. Vlhkost, která se postupně natahuje do zdí baráku, plesnivějící kouty v místnostech. Řešení jsou různá. Od injektáží přes vkládání izolací až po sanaci. Pokud začínáte s výstavbou domu, můžete těmto problémům předejít. Použijte soklovou cihlu Porotherm 38 S profi. Ušetříte spoustu peněz za pozdější odvlhčování zdí.

Ochranu zdiva proti vlhkosti řeší cihla Porotherm

Soklová cihla Porotherm 38 S Profi

Soklová cihla Porotherm 38 S Profi
Soklová cihla Porotherm 38 S Profi

Stále opakující se otázky, jak účinně a jednoduše ochránit zdivo proti vlhkosti, řeší nová cihla Porotherm 38 S Profi. Tyto broušené cihly jsou určené pro první vrstvu obvodového nosného i nenosného zdiva tloušťky 380 mm s vysokými nároky na tepelný odpor a tepelnou akumulaci stěny. Cihly jsou ze spodní strany opatřeny hydrofobizačním přípravkem proti nasáknutí vodou stojící na základové nebo stropní desce. Vodoodpudivá vrstva má výšku 4 cm od spodní ložné plochy a je barevně odlišena pomocí pigmentu, který se pro tento účel přidává do hydrofobizantu. K usazení cihel do ideálně vodorovné polohy pro zdění dalších vrstev se používá speciální malta Porotherm Profi AM pro založení broušených cihel.

Použití soklové cihly Porotherm 38 S Profi je jednoduchou ochranou proti nasáknutí zdiva vodou, jestliže dojde k nahromadění srážkové vody na základové desce v průběhu výstavby. Při použití impregnovaných cihel už není nutné první vrstvu zdiva chránit hydroizolačním pásem vytažením směrem nahoru. Zdivo má vysokou pevnost v tlaku a při své tloušťce 380 mm i vysoký tepelný odpor a výbornou tepelnou akumulaci.

Akustická cihla Porotherm 25 AKU Z

Akustická cihla Porotherm 25 AKU Z
Akustická cihla Porotherm 25 AKU Z

Svisle děrované cihly Porotherm 25 AKU Z jsou určené pro omítané nosné zdivo tl. 250 mm. Cihly mají díky své vyšší objemové hmotnosti a speciálnímu systému děrování výborné akustické a tepelně akumulační vlastnosti. Tyto cihly jsou velmi vhodné pro mezibytové příčky tloušťky 250 mm, neboť s rezervou splňují požadavky ČSN na zvukovou izolaci a tepelné vlastnosti zdiva. Díky vysoké kvalitě použitých materiálů navíc cihla vyniká i velkou pevností. Inovace styčné spáry bez maltové kapsy zajistí úsporu času i materiálu a sníží pracnost výstavby. Hodnota vážené zvukové neprůzvučnosti je podle použitého zdiva Rw = 56 dB a bezpečně překonává požadavek normy na mezibytové příčky.

Více se dozvíte na www.wienerberger.cz.

Publikováno: 11.7.2014, Autor: Pavla (text), Wienerberger (text a foto) , Profil autora: Redakce