reklama

3 důvody, proč vsadit na sádrové omítky

Sádrové omítky jsou alternativou omítek na vápenocementové či vápenné bázi. Dají se nanášet v jediné vrstvě až do tloušťky 4 cm, ale už při malých tloušťkách dokonale zakryjí všechny nerovnosti. Díky tomu jsou jako stvořené k aplikaci na moderní, na milimetr přesné zdivo. Zkrátka a dobře, „sádrovky“ moderním interiérům sluší.

Pokud zrovna řešíte dilema, jaký typ omítky vybrat, poradíme vám, jaké jsou výhody sádrové omítky. Kromě snadného nanášení mají i dobrou paropropustnost.
3 důvody, proč vsadit na sádrové omítky

Pokud zrovna řešíte dilema, pro jaký typ omítky se rozhodnout, zde máte shrnuty tři hlavní argumenty ve prospěch sádrových:

1. Zdravý a krásný interiér

Základní složkou receptury sádrových omítek je sádra. Cemix, který je lídrem na trhu omítkových směsí, vyrábí sádrové omítky výhradně z přírodního materiálu získaného klasickou těžbou minerálu - sádrovce. Jeho sádrové omítky jsou tudíž 100% ekologické a zdravotně nezávadné.

Díky vysoké paropropustnosti udržují sádrové omítky v interiéru příjemné mikroklima, ale navíc také dokážou regulovat vzdušnou vlhkost. Vyšší vlhkost absorbují a později uvolňují zpět do ovzduší. Současně umějí stěny se sádrovou omítkou akumulovat teplo a podílet se na rovnováze teploty stěn a vnitřního prostoru.

Pomocí sádrových omítek lze dosáhnout vysoce estetického povrchu. Kromě klasické filcované úpravy je možné docílit také moderních hladkých gletovaných ploch. Na sametově hladkých stěnách ulpívá méně prachu a jsou tak přirozeně antialergenní.

2. Snadno zpracovatelné

Nanášení sádrové omítky není nijak pracné a při dodržení technologického postupu ji zvládnou i zkušenější svépomocní stavebníci. Sádrové omítky Cemix se nanášejí jednovrstvou technologií, což umožňuje rychlý postup omítkářských prací. Nanáší se v průměrné vrstvě 10 mm, ale jak už bylo řečeno, v případě potřeby je lze v jednom pracovním kroku nanést na stěny až ve vrstvě 40 mm.

Sádrové omítky jsou vhodné k omítání stěn a stropů z nejpoužívanějších materiálů (pórobeton, plné cihly, THERM bloky, beton apod.) a jejich pomocí lze dosáhnout dokonalého sjednocení dvou různých struktur povrchů (např. zděné konstrukce a sádrokartonu).

Základní nabídku sádrových omítek Cemix tvoří zcela nová výrobková řada sádrových omítek VELVETA, určená pro strojní nanášení.

2. Snadno zpracovatelné
2. Snadno zpracovatelné
2. Snadno zpracovatelné
2. Snadno zpracovatelné

Základní nabídku sádrových omítek Cemix tvoří zcela nová výrobková řada sádrových omítek VELVETA, určená pro strojní nanášení

Dalšími sádrovými omítkami v sortimentu Cemix jsou ručně nanášené omítky a tenkovrstvé produkty vhodné nejen pro omítání zdiva, ale také pro finalizaci různých typů podkladních omítek. U ručních i strojních omítek lze vybírat z povrchové úpravy gletováním či filcováním a zvolit tak esteticky a funkčně nejvhodnější povrchovou úpravu.

Ruční nanášení sádrové omítky zvládnou i zkušenější svépomocní stavebníci
Ruční nanášení sádrové omítky zvládnou i zkušenější svépomocní stavebníci
Povrchovou úpravu sádrové omítky lze provádět filcováním i gletováním
Povrchovou úpravu sádrové omítky lze provádět filcováním i gletováním

3. Jsou odolné a nepraskají

Sádrové omítky jsou vhodné na každý podklad a mají výbornou přídržnost. Jejich velkou výhodou je schopnost přenášet drobná pnutí v podkladu, a proto nejsou náchylné k praskání a celkovému opotřebování a stárnutí omítky. K tomu přispívá i fakt, že sádrové omítky neabsorbují pigmenty barev a není je nutné tak často malovat. Jednoduchá technologie nanášení i následné uživatelské vlastnosti přináší ve srovnání s jinými typy omítek prokazatelné investiční úspory.

3. Jsou odolné a nepraskají
3. Jsou odolné a nepraskají

Pokud vás detailně zajímá, jak se sádrové omítky nanáší, zde máte k dispozici postup krok za krokem.

Publikováno: 18.10.2019, Autor: LB Cemix (text a foto) , Profil autora: Redakce