reklama

Do stavby domu s CEMEX Elegohouse bych šel znovu

Říká stavebník Jan Preisler, jehož dům v Chrustenicích u Berouna byl první referencí rozšířeného portfolia služeb společnosti CEMEX Elegohouse. Jak vzpomíná na stavbu svého domu, proč se pro společnost rozhodl a byl s celým průběhem výstavby spokojený?

Do stavby domu s CEMEX Elegohouse bych šel znovu

Pohled majitele domu

Když jsme se rozhodli pro stavbu domu, začali jsme jako většina nezkušených prvostavebníků – nehledali jsme firmu, ale projekt, který by nás zaujal. Vybrali jsme si dům, který vyhovoval našim představám, a tím pádem i realizační firmu, jež ho nabízela. Měli zaštiťovat celý proces výstavby a já jsem tak neměl mít plnou hlavu starostí.

Pohled majitele domu
Pohled majitele domu

CEMEX Elegohouse mi vytrhl trn z paty

Že to byla sice ideální představa, ovšem dost nereálná, mi došlo dva dny po začátku prací. Najatá realizační firma špatně vyměřila základy, výška ani rozměr základové desky neodpovídaly projektové dokumentaci. Rozhodl jsem se proto od smlouvy okamžitě odstoupit. Také jsem celkově přehodnotil svůj přístup. Namísto jedné společnosti, která by postavila celý dům, jsem začal pátrat po různých subdodavatelských firmách. Přes web dobraspolecnost.cz jsem pro dohotovení základů oslovil CEMEX Elegohouse, se kterým jsem se v krátkém čase domluvil na přesném rozsahu prací, kvalitě i ceně. Základy domu zvládli za sedm dní.

CEMEX Elegohouse mi vytrhl trn z paty
CEMEX Elegohouse mi vytrhl trn z paty

Protože jsem s nimi byl spokojený, využil jsem nabídku CEMEXu na provedení nebo zprostředkování i jiných prací v průběhu celé hrubé stavby. V té době jsem už nějaký ten čas ležel v nabídkách různých firem, měl jsem tak přehled o ceně i o nabízených službách. Nabídka CEMEXU nebyla nejlevnější, přesto jsme si plácli. Za svou krátkou zkušenost jsem totiž pochopil, že mnohem důležitější než cena je kvalita a reference.

Stavbu jsem si řídil a dozoroval sám

Nebudu říkat, že všechno bylo bez jediné chybičky, samozřejmě jsme v průběhu narazili na drobné zádrhely a nedorozumění. Tak je to ale při složité a zdlouhavé práci, jakou je výstavba nového domu, vždy. Všechno jsme ale pokaždé dokázali vyřešit ke vzájemné spokojenosti. Na ceně se například v průběhu stavebních prací nic nezměnilo, což považuji za opravdu solidní přístup.

Stavbu jsem si řídil a dozoroval sám
Stavbu jsem si řídil a dozoroval sám

Kdybych měl stavět znovu? Do toho by se mi teď upřímně vůbec nechtělo. Byly to starosti, spousty energie a navíc jsme s naším domem spokojení. Ale kdyby přeci jen, šel bych do toho se společností CEMEX Elegohouse znovu. A znovu bych volil ten způsob výstavby, při kterém musí být stavebník neustále v obraze. Trvá to déle, to beze sporu, a je to pro investora pořádný zápřah. Ale ve finále to určitě stojí za to. Už jen proto, že jednotliví subdodavatelé jsou pod větší kontrolou, protože si jsou vědomi toho, že po nich nastoupí další firma, která bude hledat jejich chyby.

Jan Preisler, majitel rodinného domu

Stavbu jsem si řídil a dozoroval sám
Stavbu jsem si řídil a dozoroval sám

Komentář odborníků z CEMEX Elegohouse

Jsme rádi, že všechno dopadlo ke spokojenosti zákazníka. Jsme hrdí na perfektně zvládnutou realizaci i pečlivou dokumentaci. Našimi velkými přednostmi jsou odbornost a spolehlivost, garantujeme kvalitu celé stavby včetně subdodávek, záruk a příslušné dokumentace. Naši kvalifikovaní pracovníci dokážou postavit dům od základů přes nosné zdi, příčky, schodiště až po strop, komín, střechu a případně i sklep. Součástí dodávky hrubé stavby jsou také přípojky, vnitřní sítě, štuky, hydroizolace, tepelné izolace, podlahy a podlahové topení. Garance se pak vztahuje na celou stavbu včetně subdodávek, záruk a příslušné dokumentace.

Ing. Petr Hoke, specialista rozvoje obchodu, Lukáš Reichel, obchodní zástupce,http://www.elegohouse.cz/kontakty/

Publikováno: 19.11.2015, Autor: Cemex (text a foto) , Profil autora: Redakce