reklama

Částečné řešení neexistuje, zloděje odradí jen certifikované bezpečnostní dveře

Dveře jsou vstupní branou do vašeho domova i soukromí. Jenže aby vás spolehlivě ochránily před zloději, měly by být skutečně bezpečné. Jaké dveře ale zvolit, aby odolaly i vynalézavým zlodějům?

Částečné řešení neexistuje, zloděje odradí jen certifikované bezpečnostní dveře

Renovace a zabezpečení původních dveří

Že částečné řešení je lepší než žádné, je v případě bezpečnostních dveří velkým mýtem, kupříkladu instalace bezpečnostního kování, lepší vložky nebo oplechování zámku na obyčejné papundeklové dveře. Jenže zdánlivá vylepšení spíše překonání dveří ulehčují, protože instalací těchto doplňků pouze ještě více zeslabujete už tak dost chatrný rám obyčejných dveří. Po domácím up-gradu nesahejte ani v případě, že původní dveře nelze vyměnit za nové. Řešením v tomto případě mohou být přídavné bezpečnostní dveře, které se jako celek montují na původní při zachování všech parametrů 3. bezpečnostní třídy.

Renovace a zabezpečení původních dveří
Renovace a zabezpečení původních dveří

Hlavní kritéria při výběru bezpečnostních dveří

Bezpečnostní dveře jsou poměrně složitý výrobek, který má-li být opravdu funkční, musí se vyrobit na míru. Primární je výběr typu dveří, bezpečnostní dveře do bytu mají jiné parametry než bezpečnostní dveře do domu, a to nejenom ve volbě povrchu. Samozřejmostí jsou základní vlastnosti bezpečnostních dveří – minimálně 3. nebo 4. bezpečnostní třída a certifikované kování a vložka ve stejné bezpečnostní třídě, certifikáty platné pro Českou republiku, a to nejen ty bezpečnostní, ale také protipožární, které jsou ze zákona povinné pro byty, nebo volitelné protihlukové či termoizolační. Design hraje samozřejmě důležitou roli, možnost ladit si povrch dveří dle svého je bezesporu výhodou dveří vyráběných na míru. Není problém dveře vyrobit v jiném povrchu zevnitř a zvenčí, aby ladily s exteriérem v případě společných prostor v bytových domech i s interiérem. Koneckonců se na ty dveře budete dívat denně desítky let.

Jak se tedy při výběru dodavatele orientovat?

Dejte si pozor, od koho si dveře kupujete. Na českém trhu je v nabídce je celá řada nekvalitních dveří, které se tváří jako certifikované bezpečnostní dveře. Nejčastěji se jedná o dveře dovezené z Polska nebo Číny. Takové dveře ovšem často nemají české certifikáty a pro zkušené zloděje je jejich překonání otázkou několika minut. Navíc vám pojišťovna v případě vloupání nevyplatí odškodné.

Jak se tedy při výběru dodavatele orientovat?
Jak se tedy při výběru dodavatele orientovat?

Oslovte tedy zavedenou firmu, které můžete důvěřovat. Ujistěte se, že firma prodává skutečně to, co nabízí. Zjistěte si něco o její historii, o jejích výrobních i montážních kapacitách, zda je schopna zajistit profesionální montáž, záruční a pozáruční servis. Není to jen o produktu, ale i o péči o zákazníka.

Publikováno: 12.10.2019, Autor: Next (text a foto) , Profil autora: Redakce