reklama

Bezbariérová koupelna suchou cestou

Udělat koupelnu kompletně z materiálů pro suchou výstavbu dnes není žádný problém. Na stěnu se dají použít desky fermacell Powerpanel H2O, na podlahy pak podlahové prvky fermacell Powerpanel TE, které jsou také určené do vlhkých prostor. Do systému patří i odtokové podlahové vpusti fermacell Powerpanel TE, díky kterým lze udělat celou koupelnu systémem suché výstavby. Ten nevnáší do stavby žádnou vlhkost a stavba tak nemusí po dlouhou dobu vysychat. Předností je jednoduchá pokládka a montáž a vyřešené vyspádování prvků, které vylučuje jakékoliv nepřesnosti.

Bezbariérová koupelna suchou cestou

Nejvíce vodou zatíženým místem je podlaha sprchového koutu, přitom i tu lze udělat z cementovláknitých podlahových prvků fermacell. Sprchový podlahový set fermacell Powerpanel TE se spádem je je spolehlivým řešením pro podlahy s trvalým zatížením vodou. Díky jeho vysoké zatížitelnosti je hotová podlaha vhodná i pro invalidní vozíky. Pokládka je velmi jednoduchá a hotový sprchový set představuje ideální podklad pro dlažbu (včetně velkoformátové), přírodní kámen a další obkladové materiály. Díky použití systémového příslušenství Fermacell vzniká absolutně těsný systém, vhodný i pro chemicky zatížené oblasti. Sprchový podlahový set fermacell je navíc podlahovým prvkem, který chrání nejen proti vlhkosti, ale i před hlukem a požárem a hlukem - cementovláknité prvky fermacell Powerpanel TE jsou nehořlavé a odpovídají nejvyšší třídě reakce na oheň A1.

Bezbariérová koupelna suchou cestou
Bezbariérová koupelna suchou cestou

Podlahový prvek je díky své nízké hmotnosti, optimálnímu formátu a malé konstrukční tloušťce vhodný i pro rekonstrukce. Powerpanel TE se zpracovává jako běžné sádrovláknité prvky fermacell, nerovnosti podlahy se mohou předem vyrovnat vyrovnávacím podsypem fermacell. Prvky jsou vhodné i pro teplovodní nebo elektrické podlahové vytápění.

Bezbariérová koupelna suchou cestou
Bezbariérová koupelna suchou cestou

Set se skládá ze dvou vyspádovaných prvků, ze kterých lze vytvořit plochu o rozměru 100x100 cm. Tyto vyspádované prvky jsou tvořeny vysoce zatížitelným podlahovým polystyrenem o výšce 30 mm se spádem cca 1,25 %, spojeným s 12,5 mm cementovláknitou deskou fermacell Powerpanel H2O. Celková konstrukční výška setu po zahrnutí přidané krycí cementovláknité desky dosahuje 55 mm.

Bezbariérová koupelna suchou cestou
Bezbariérová koupelna suchou cestou

Set dále obsahuje:

· nerezový žlab (délka: 825 mm)

· oboustranná krycí lišta žlabu (délka: 735 mm)

· horizontální odtok (průtok 0,8 l/sek.)

· 2,5 m butyl těsnící páska

· 20 ks šroubů fermacell Powerpanel TE (3,5 × 23 mm)

· 50 g fermacell podlahového lepidla

Koupelna nemusí být jen v hlavní části domu. Pokud si přejete zrekonstruovat podkroví, a jednou z nových místností má být koupelna, můžete načerpat informace na www.podkrovi-rekonstrukce.cz. Zde najdete rekonstrukci nejen koupelny, ale třeba dětského pokoje či kuchyně, vše s použitím materiálů Fermacell.

Publikováno: 11.6.2016, Autor: Fermacell (text a foto) , Profil autora: Redakce