reklama

Multipor pro vnější i vnitřní zateplení

Zvažujete kompletní zateplení své nemovitosti? Nebo řešíte jen některá chladnější místa v domě? V obou případech vám pomůže Multipor. Zateplení pomocí těchto tepelněizolačních minerálních desek vám zaručí tvarovou stálost i protipožární odolnost. Lze je použít i jako vnitřní zateplení například u historických objektů a všude tam, kde nechcete zasahovat do vnější podoby fasády.

Multipor pro vnější i vnitřní zateplení

Tyto vápeno-křemičité desky jsou masivní, odolné a vynikají tepelněizolačními vlastnostmi. Mezi jejich další pozitiva patří, že jsou zcela nehořlavé a díky složení z přírodních surovin také zdravotně nezávadné. Homogenní desky neobsahují vlákna, proto nedráždí při zpracování. Šetrnost k životnímu prostředí je u Multiporového zateplení potvrzena ekologickým certifikátem Nature Plus.

Vápeno-křemičité desky Multipor mají vynikající tepělněizolační vlastnosti.
Vápeno-křemičité desky Multipor mají vynikající tepělněizolační vlastnosti.

Multipor zateplení: vnější

U vnějšího zateplení oceníte jeho tvarovou stálost, nehořlavost a odolnost proti veškerým biologickým škůdcům a plísním. Nestane se, že by se v této izolační vrstvě usadili sršni, ptáci nebo kuny. Je paropropustný a přispívá tak ke zdravému klimatu v budově. Pokud dojde k povodním a materiál je vystaven vodě, po opětovném vysušení se obnoví jeho původní tepelněizolační vlastnosti. Může se použít i na zateplení starších budov, je však nutné však dbát na rovinnost a přídržnost podkladu - původní fasádu. Jeho velkou výhodou je, že časem nedegraduje.

Vnější zateplení izolačními deskami Multipor.
Vnější zateplení izolačními deskami Multipor.

Multipor pro vnitřní zateplení

Zateplení pomocí Multipor tepelněizolačních minerálních desek se používá tam, kde chcete zachovat původní vzhled fasády či potřebujete řešit jen některé chladnější místnosti. Vvytvoří stejný tepelný komfort, jaké nabízejí moderní stavby, což u rekonstrukcí významně přispívá ke snížení nákladů za energie. Další výhodou je, že je tzv. kapilárně aktivní a v místnosti udržuje vyvářené klima. To znamená, že zvýšenou vlhkost pohlcuje, a když je v místnosti suchý vzduch, vlhkost naopak uvolňuje. Multipor je také odolný proti vlhkosti, proto jej můžete použít i ve vlhkých provozech koupelen a umýváren. Materiál totiž vyrovnává vnitřní vlhkost tak, že ji při zvýšených hodnotách vstřebává a při poklesu opětovně vydá zpět.

Vnitřní zateplení je vhodné všude tam, kde je zapotřebí zachovat původní vnější vzhled fasády.
Vnitřní zateplení je vhodné všude tam, kde je zapotřebí zachovat původní vnější vzhled fasády.

Podpora výrobce

Pokud se do zateplení chcete pustit sami, odborní specialisté výrobce materiálu, společnosti Xella CZ, nabízejí pomoc při posouzení záměru zateplení. Poradí vám s výběrem tloušťky izolace i návrhem detailů a doporučí správné postupy aplikace desek. Konzultovat s nimi můžete například i možnosti povrchové úpravy, zkrátka vše, co vám pomůže provést izolaci bezvadně a bez chyb.

Publikováno: 25.9.2016, Autor: Xella (text a foto) , Profil autora: Redakce