reklama

Jak pozvednout vzhled interiéru? Při rekonstrukci začněte u dveří

Pokud chystáte rekonstrukci bytu nebo domu, přemýšlejte i o výměně starých dveří za nové. Právě dveře totiž celkový vzhled interiéru velmi ovlivňují a jejich nesprávný výběr může dojem z krásně zrekonstruovaného bytu pokazit. Dveře se v průběhu poslední desítky let výrazně změnily a s tím, jak se vyvíjel design a preference zákazníků, se zásadně rozšířil jejich sortiment. Dávno odzvonilo kovovým zárubním nebo nevzhledným panelákovým dveřím. Trendem je nadčasový vzhled, který nevyjde z módy i několik desítek let, dveře s atypickými rozměry, v bezfalcovém provedení nebo dokonce se skrytou zárubní. Obrovský vývoj zaznamenaly také kliky a kování. Ať jste příznivci minimalismu nebo zdobnosti, lamina v atraktivních barvách nebo přírodní dřevěné dýhy, u SAPELI, největšího českého výrobce dveří, najde dveře každý.

Jak pozvednout vzhled interiéru? Při rekonstrukci začněte u dveří

Rekonstrukce dveří bez bourání a nepořádku

Nevzhledné dveře a kovové zárubně jsou častým strašákem především ve starých panelákových bytech. Pokud se však nechcete pouštět do celkové rekonstrukce dveří s nutným vybouráním starých zárubní, zvolte možnost OKZ zárubní, tedy snadného obložení starých kovových zárubní novými.

OKZ zárubně
OKZ zárubně

Celý systém OKZ zárubní je konstruován tak, aby jej bylo možné využít pro všechny způsoby otevírání – otočné, posuvné, kyvné i lamelové. Propracovanost systému umožňuje využití u téměř všech dveří, včetně těch celoskleněných. Staré kovové zárubně tak zrenovujete během chvíle bez zbytečných starostí. OKZ zárubně jsou v nabídce ve všech dekorech, ať se jedná o dýhu, barvu, lamino nebo fólii.

Mějte dveře z každé strany jiné nebo je nechte „zmizet“

Chcete mít do předsíně bílé dveře, ale váš puberťák trvá například na dveřích v moderním betonovém vzhledu? SAPELI vám vyrobí na míru dveře z každé strany jiné. Zatímco při pohledu z chodby mohou být všechny dveře sjednocené a tvořit jeden celek, při pohledu z pokoje mohou být laděny do diametrálně odlišného stylu přizpůsobeného zařízení místnosti. Jediné, co je potřeba zachovat, je materiál dveří. Kombinovat tak lze z obou stran různé dekory v provedení lamino – lamino nebo dýha – dýha. Další variantou jsou dveře se speciálním kartonovým povrchem, které lze dodatečně potapetovat nebo přetřít běžnou interiérovou barvou. Interiéroví designéři je využívají společně se skrytou zárubní například v situaci, kdy chtějí dveře zcela schovat do stěny.

SAPELI Elegant se speciální kartonovou povrchovou úpravou, 15 950 Kč vč. DPH
SAPELI Elegant se speciální kartonovou povrchovou úpravou, 15 950 Kč vč. DPH

Prosvětlete tmavé místnosti

Ustupte od tradičního konceptu dveří a pořiďte si dveře celoskleněné. Tento designový a funkční prvek prosvětlí tmavý prostor, opticky jej zvětší a oživí. V rámci programu SAPGLASS společnosti SAPELI můžete najít dveře od čirých po zabarvené, od hladkých po ornamentní nebo potištěné atraktivními motivy, které ocení malí i dospělí. Skleněné dveře interiér rozdělí na jednotlivé části, ale zároveň mu ponechají volnost. Používané sklo je navíc bezpečnostní kalené, takže nehrozí jeho rozbití. A pokud by se přeci jen rozbilo, rozpadne se na tupé úlomky, které neporaní.

SAPELI Sapglass v mléčném provedení, 9 374 Kč vč. DPH
SAPELI Sapglass v mléčném provedení, 9 374 Kč vč. DPH

Voděodolné, zvukotěsné, kouřotěsné a klima – dveře s benefitem do každé místnosti

Do jednotlivých místností můžete zvolit dveře se speciálními vlastnostmi. Na oddělení hlučných prostor jako jsou chodba či obývák od místností, kde preferujeme klidné prostředí (ložnice, dětský pokoj) jsou doporučovány dveře se zvukově izolační funkcí. Tvoří je konstrukce doplněná o zvukově izolační prvky a zárubeň osazená těsněním, zvukově izolační dveře SAPELI utlumí až 43 dB.

Voděodolné SAPELI Elegant 81 v HPL dekoru 13 098 Kč vč. DPH
Voděodolné SAPELI Elegant 81 v HPL dekoru 13 098 Kč vč. DPH

Pro oddělení prostorů s rozdílem klimatu – např. komory, garáže nebo sklepy (obecně vytápěné a nevytápěné místnosti) jsou doporučované dveře s klima úpravou. Ty obsahují speciální aluminiovou vrstvu zabraňující pronikání vlhkosti do dveří. Do mokrého a vlhkého prostředí koupelen jsou doporučované voděodolné dveře z materiálu, který zabrání jejich deformaci.

Pro vstupní dveře nebo dveře do technických místností, jako je kotelna nebo garáž, jsou vhodné dveře s požárním a kouřotěsným uzávěrem – tedy protipožární dveře osazené v protipožární rámové prosklené stěně nebo kovové zárubni.

Zabezpečte domácnost novými vstupními dveřmi

Při rekonstrukci interiérových dveří myslete i na ty vstupní a to ideálně bezpečnostní. Jedná se o investici, která se vyplatí. Nejen, že kvalitní bezpečnostní dveře snižují pravděpodobnost vykradení až o 80 %, ale jako bonus zásadně sníží cenu pojistky vaší domácnosti.

Nové dvoupolodrážkové dveře 3. bezpečnostní třídy GOLIAS přináší dokonalé zabezpečení. Zloději by se totiž museli dostat přes 3bodový hákový zámek, 3 plynule seřiditelné závěsy a 3 pasivní čepy, které tvoří zábranu proti vysazení dveří. O prokopnutí dveří nemůže být vůbec řeč a odolají i 70 cm dlouhému páčidlu či ruční mechanické vrtačce. Díky protipožární ochraně odolají dveře GOLIAS požáru po dobu minimálně 30 minut. Zvukotěsnost 43 dB zase maximálně utlumí okolní zvuky.

RC3 GOLIAS Elegant 10, povrch CPL, protipožární, protihlukové, Klima 2, 28 980 Kč vč. DPH
RC3 GOLIAS Elegant 10, povrch CPL, protipožární, protihlukové, Klima 2, 28 980 Kč vč. DPH

SAPELI nabízí slevu 12 % na všechny dveře a zárubně vč. příplatků při zakoupení kompletu dveře a zárubeň do 31. 1. 2017.

Více informací na www.sapeli.cz.

Publikováno: 7.1.2017, Autor: Sapeli (text a foto) , Profil autora: Redakce