reklama

Pro nový dům je důležité vybrat nejlepší místo i materiál

Před rokem pan Ľudovít Adamec přijel do nádherné krajiny Šťiavnických vrchů a cítil klid a pohodu. Rozhodl se, že jeho dům bude stát právě tady. Krajina ho okouzluje dodnes. Teď ji ale může pozorovat z okna nového domu.

Nevíte, jaký vybrat nejlepší materiál i místo pro nový dům? Je to důležité. Inspirací na materiál může být PORFIX, který je léta prověřenou kvalitou.
Pro nový dům je důležité vybrat nejlepší místo i materiál

PORFIX, to je prověřená kvalita

Někdo má rád jízdu ve vyjetých kolejích, jiný hledá pořád nové cesty. Ale i na nich se chce spolehnout na tradiční a generacemi prověřené materiály. Přesně tak vnímají život Adamcovi. Rádi zkoušejí nové věci, ale potřebují vždy nějakou základní jistotu, že se nespálí. Dům si chtěl pan Adamec postavit sám. Nejen aby ušetřil, ale hlavně se něčemu novému naučil. Při výběru materiálu se však chtěl spolehnout na prověřenou kvalitu. Právě to byl důvod, proč zvolil pískové tvárnice PORFIX.

PORFIX, to je prověřená kvalita
PORFIX, to je prověřená kvalita

Když jde práce skvěle od ruky

Adamcova sázka na bílý PORFIX vyšla dokonale. Pórobetonové tvárnice na bázi křemičitého písku jsou totiž lehké a výborně opracovatelné. Navíc mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti, takže stavebník ušetří i na nákladech pro vytápění budoucího domu.

Na pomoc si přizval kamaráda. Ve dvou měli hrubou stavbu za dva měsíce pod střechou. S pískovým PORFIXem se jim pracovalo moc dobře. Díky možnosti dořezávat tvárnice na požadované rozměry nebyl skoro žádný odpad.

Pochvaluje si také spotřebu materiálu – na prostorný dvoupatrový rodinný dům potřeboval 41 palet tvárnic a 3 palety příčkovek. Kolik materiálu má objednat, si nechal spočítat přímo v PORFIXu. Podle projektové dokumentace mu technik vypracoval podklady pro nákup.

Když jde práce skvěle od ruky
Když jde práce skvěle od ruky

Peníze až na prvním místě

Pan Adamec se samozřejmě rozhlížel, co je na trhu k dispozici. Trval na vysoké jakosti, spolehlivém a tradičním výrobci… a chtěl přijatelnou cenu. Když si všechno propočítal, zjistil, že ho PORFIX vyjde o dost levněji než podobný stavební materiál dovážený ze zahraničí.

Po první zimě, kterou v domě strávili, mohou Adamcovi s klidem říct, že PORFIX šetří taky palivo. Tepelná pohoda neměla chybu, v domě bylo příjemně, i když letošní mrazy potrápily snad každého majitele domku.

Peníze až na prvním místě
Peníze až na prvním místě

Nadstandardní služby nemohou chybět

Společnost PORFIX, která na českém a slovenském trhu působí víc než 50 let, poskytuje stavebníkům odbornou podporu během celé doby budování jejich snů. Jak už poznal Ľudovít Adamec, investoři tak ušetří náklady i čas.

Vyhledávaný je zejména výpočet spotřeby materiálu nebo založení stavby zdarma. Pro opracování pórobetonových tvárnic si lze zapůjčit pásovou pilu. Pomůže s náročnými detaily a minimalizací odpadu. Využít lze také profesionálního poradenství a další bonusy.

Ľudovít Adamec si pochvaluje, že kdo k nim přijede, říká, že postavil dům na nekrásnějším místě na Slovensku. Souhlasí, ale vždycky dodává, že ho postavil s nejlepším parťákem – s PORFIXem.

www.porfix.cz

Publikováno: 8.6.2017, Autor: Porfix (text a foto), Profil autora: Redakce