reklama

Stavění z cihel je tradice, která jen tak neskončí

Už od nepaměti lidé žili v různých příbytcích, nejdříve v jeskyních, pak si stavěli dřevěné chatrče a sruby. Později přišli na to, že se musí chránit nejen před povětrnostními vlivy, ale i před vnějším nepřítelem. Zjistili, že je nejlépe ochrání pevný, tvrdý, mrazu, dešti i slunci odolný materiál, kterým se stala cihla.

Už předci zjistili, že stavění z cihel je tou nejlepší volbou. Nejlépe ochrání, jsou pevné, tvrdé, mrazu, dešti i slunci odolné. Podívejte se na výhody!
Stavění z cihel je tradice, která jen tak neskončí

Stavění z cihel

I ta prošla dlouhým vývojem, zdokonalovala se podle technického vývoje a pokroku ve společnosti. Nové technologie umožňovaly stále zdokonalovat, vylepšovat tento materiál, aby splňoval požadavky, jaké člověk pro svůj spojený život a bydlení potřebuje. Výrobky HELUZ také prošly dlouhým vývojem, řadou inovací, technických zlepšení i konstrukčními změnami. Dnes se řadí mezi to nejlepší, co na našem trhu s cihelným materiálem, můžete sehnat.

Původní klasická cihla
Původní klasická cihla

Žijeme v příznivém klimatickém prostoru, prakticky mimo tektonicky ohrožené zemské podloží, v místech, kde se po tisíce let žilo nejdříve v kamenných a později v příjemnějších cihlových budovách. Tedy v domech, odolných všem vnějším i povětrnostním vlivům, chránících nás před chladem i teplem, poskytujících nám veškerý komfort pro dobré a zdravé bydlení. I tady je místo pro široký cihelný sortiment od společnosti HELUZ. Výrobky HELUZ vás ochrání nejen před nepřízní počasí, ale jsou garantem bezpečného bydlení.

Family 2in1 a Family 50
Family 2in1 a Family 50
Family 50 2 in 1
Family 50 2 in 1

Proč stavět z cihel? Klimatické a tektonické podmínky nám umožňují využívat při výstavbě domů ty nejkvalitnější stavební cihlové materiály. Nemůžeme se tak dostat do situace jako v Asii nebo v Americe, kdy vlivem silného větru se dům rozletí po okolí, nebo v záplavách dům odplave, protože je postaven ze dřeva, nebo podobných lehkých materiálů. To se nás v našem tektonickém prostoru netýká, v případě cihlových domů v našem domácím prostoru nám podobné katastrofy nehrozí. Naopak, vliv tektonického podloží téměř bez omezení ovlivňuje projektovou přípravu tak, že minimalizuje volbu při výběru materiálu, než je tomu v oblastech ohrožených zemětřesením. Výrobky Heluz i tady obstojí, nabízejí širokou sortimentní škálu vhodnou do našich klimatických podmínek.

Stavění z cihel je tradice, která jen tak neskončí
Stavění z cihel je tradice, která jen tak neskončí

Současný klimatický vývoj naznačuje, že se meteorologická situace nebude zlepšovat ale spíš zhoršovat. A to je další argument pro využívání kvalitních cihlových materiálů ke stavbě obydlí, tedy i výrobků společnosti HELUZ.

Cihla a dnes již další kvalitní cihlové materiály nám poskytují moderní a pokrokový stavební materiál, který nenahradí žádný jiný přírodní materiál. Kámen je sice pevnější, ale je studený, obtížně se opracovává, má vysokou hmotnost a je drahý. Dřevo je na tom lépe, není sice tak pevné, ale lépe se opracovává a je s ním jednodušší manipulace než s kamenem. Někdo by řekl, že je i levnější, ale dnes už to zdaleka neplatí. Není bezúdržbové ani povětrnostně odolné jako cihla, která stojí po staletí i tam, kde kdysi stávala dřevěná stavení. Cihla dýchá, je pevná, dobře se opracovává, je lehká, je bezúdržbová, odolává všem povětrnostním vlivům, vytváří zdravé prostředí pro bydlení a v neposlední řadě je to přírodní materiál. I tady HELUZ boduje, splňuje všechny i ty nejnáročnější požadavky na stavební materiál v této nejsilnější konkurenci přírodních materiálů.

Cihla a cihlové materiály jsou a i do budoucna budou tím nejpřijatelnějším a nejrozšířenějším materiálem pro stavbu domu i menších staveb. S cihlou se pustí do práce každý. Stačí si jen vybrat z nepřeberné škály tvarů, rozměrů i specifikací, které určují cihly ke stavbě různých částí domu. To platí dvojnásob i pro výrobky HELUZ. Myslí na každého a především na budoucnost, nabízí materiály i na stavbu, která dává úspory, šetří čas i peníze.

Cihla se nestává, ale je materiálem, který nepotřebuje certifikát na časově omezenou a laboratorně deklarovanou životnost, protože kvalitu a užitné vlastnosti tohoto materiálu si ověřili sami lidé ve svých domech a dlouhověkost tohoto materiálu prověřila historie a dějiny.

Stavění z cihel je tradice, která jen tak neskončí
Stavění z cihel je tradice, která jen tak neskončí

Lidé se dnes stále častěji vracejí k tomuto přírodnímu výrobku, protože splňuje i ty nejpřísnější nároky moderního bydlení jak z pohledu stavebníků, tak i projektantů. Pokud si chcete postavit nízkoenergetický, nebo pasivní dům, potom jedinečné cihelné výrobky HELUZ vám splní všechny požadavky na dům budoucnosti. Komplexní systémové řešení HELUZ vám umožní vystavět dům od obvodového zdiva, přes překlady, stropy až po komín. A navíc z těchto skvělých materiálů se dá vystavět dům rychle a levně.

Cihla už dávno není ten červený kvádr se standardními rozměry. To patří minulosti a historii. Současná moderní cihla a cihlové výrobky si ponechala ty nejlepší vlastnosti z původní pálené cihly a díky neustálým inovacím, technologiím a pokroku, se vyvinula v moderní a pokrokový materiál.

Výrobky HELUZ, bez pardonu, splňují všechna kritéria, ale i ty nejvyšší požadavky na materiál dneška, zítřka i budoucnosti. Nové nízkoenergetické nebo pasivní domy se stavějí a budou stavět z cihel HELUZ. To je nezvratný fakt, před kterým neobstojí ani dřevo ani kámen. Cihla je tradice, HELUZ to je komfort a kvalita.

Publikováno: 4.3.2019, Autor: Heluz (text a foto) , Profil autora: Redakce