reklama

Až budou vedra, větrák neshánějte

Horké počasí, na které si všichni dobře pamatujeme z minulého roku, je už zase krutou realitou. Že jde opravdu do tuhého se pozná tak, že všechny obchody s elektronikou trápí výrazný nedostatek větráků a poptávka převyšuje nabídku. Pokud dojdou, nevěšte hlavu. Stejně nic dobrého nepřináší.

Až budou vedra, větrák neshánějte

Větrák umí potrápit

Vrátíte ze zpocení z venčí, pustíte větrák a užíváte si příjemného vánku, který na vás fouká a zároveň ochlazuje celou místnost. Lehnete si na gauč a užíváte si tu úlevu po celém dni stráveném v nesnesitelném horku. Užíváte si ji tak moc, že usnete a probudíte se za dvě, tři hodiny. Větrák stále běží a vás škrábe v krku, spouští se vám rýma… Přesně to, co v letních měsících, kdy byste nejradši trávili čas u vody, potřebujete ze všeho nejmíň.

Život v tropických teplotách se sice může zdát jako otrava, pokud zrovna nejste u moře. Naše domy, města a ulice nejsou takovému počasí uzpůsobeny, dokonce ani my se necítíme zrovna ve své kůži. Stejně tak ale pro nás nejsou přirozené ani větráky a ventilátory.

Větrák umí potrápit
Větrák umí potrápit
Větrák umí potrápit
Větrák umí potrápit

Proč?

  • Studený vzduch a nachlazení jsou nejlepší přátelé Nastydnout můžete i po několika minutách, obzvlášť v průvanu.

  • Doma jaro, venku léto - rychlé přechody mezi rozdílnými teplotami nám nesvědčí.Lidské tělo se lépe přizpůsobuje postupně rostoucím teplotám než rychlým skokům, které zatěžují náš oběhový systém.

  • S větrákem není problém ofouknout.Intenzivní proudění studeného vzduchu s sebou přináší nejrůznější zdravotní problémy. Bolavé uši, záda nebo šíje dokážou pěkně potrápit.

Proč?
Proč?

Přežijte léto ve zdraví

K tomu, aby se vám podařilo přečkat ta největší vedra ve zdraví a v pohodě, větrák nepotřebujete. Jeho nevýhody nad výhodami jednoznačně převažují. V opravdovém horku stejně dobře poslouží vlažná sprcha, vzdušné oblečení a dostatek pitné vody o teplotě 15 až 20 °C. A pokud máte na zahradě bazén, máte vyhráno.

Přežijte léto ve zdraví
Přežijte léto ve zdraví

S izolací k tepelné pohodě

Pokud přemýšlíte o stavbě nového domu nebo rekonstrukci toho stávajícího, nezapomínejte, že horké počasí je možné řešit i stavebně. Při výběru správné izolace můžete docílit toho, že vám v obýváku bude příjemně, ať je leden nebo červenec.

Publikováno: 12.7.2018, Autor: Saint-Gobain (text a foto) , Profil autora: Redakce