reklama

Detail dílu


4.týden premiéra 20. 10. 2020

Zahradní architektka Kristýna si jede prohlídnout zahradu

Pepa sehnal Karlovi z Receptáře prima nápadů zahradní architektku Kristýnu. Přijela se svou dcerkou Natálkou v kočárku a Karel hned roztál. Prošli spolu celý pozemek a Karel si nadiktoval, co by si na zahradě po té stromové spoušti s kácením představoval. Kristýna vše pochopila, tak se můžeme těšit na krásnou zahradu.


Karlozor a pokácený smrk místo vrby

Víte jak se řekne rusky vrba? Vrba. A jak se řekne rusky smrk? Smrk. Hmmm. Ale i tak se řemeslníkům podařilo místo vrby pokácet smrk. A to nějak Karel nemůže rozdýchat. No ani se mu nedivíme.


Pepa s Karlem se spolu vrhli na zahradničení

Zahrada vypadá jako po výbuchu a tak Pepa s Karlem jdou vyzkoušet, jaké to je být zahradníkem. Na tůjích, které stejně zahradní architektka Kristýna navrhuje dát pryč, vyzkouší plotostřihem své designové umění. Pepa vysochá schody do nebe a Karel… mno ... čtverec.


Karel si udělal s Josefem Benešem první kontrolní den

Konečně se Karel potkal s Josefem Benešem, prezidentem :) Jak si našeho stavbyvedoucího přejmenoval. A hned tu je kontrolní den na stavbě. Spolu řeší nátěr střešních palubek, chemické ošetření stávajících střešních trámů a další úkony na stavbě. A to by nebyl Karel, kdyby si do Josefa trochu nerejpnul :)


Stavební deník tentokrát hlasem

Stavební deník jsme si už představili a postupně se začíná plnit. Stává se nedílnou součástí stavby. A víte, že můžete zadávat zprávy i hlasem? Josef nám na praktickém příkladu s kolegou ze stavby předvede, k čemu je to dobré.


Začínají se montovat palubky na střechu

Chlapi na stavbě bourají a vyvážejí suť. Ale už chtějí dělat něco nového a to je střecha. Palubky od Aska jsou na místě, tak jdeme na to. Ještě si palubky předpřipraví nátěrem spojovacích per a už jde jedna palubka na střechu za druhou. Uf rychle to stihnout, než začně pršet.