reklama

Detail dílu


26.týden premiéra 6. 4. 2021

Karel si nechal vypracovat návrh nové zahrady od zahradní designerky firmy Zelené kolo a opravdu se povedl

Okolí domu je vlastně také jedno velké oraniště a zahradu nyní moc nepřipomíná. Stavba je prostě stavba. Karel je z toho dost hotový, protože si neumí vůbec představit, že z toho někdy vůbec nějaká použitelná zahrada vznikne. A tak si nechal zpracovat vizualizaci zahrady dle svých představ. Paní Petra z firmy Zelené kolo mu jí představila v terénu a karel byl navýsost spokojený. Jeho představa nízkoúdržbové zahrady s drobnou částí pro pěstování plodin byla maximálně splněna.


Dozrál čas se na stavbu plotu kolem domu, tak rychle načerpat vědomosti jak na to

Z firmy BEST za námi na stavbu v Tišicích dorazil náš známý odborník, která s námi dnes neřeší už jímku na svod dešťové vody (která je bezpečně zakopaná v zemi), ale betonové plotovky a založení celého plotu směrem do ulice. Poučil nás ohledně volby správných plotovek, přes odstíny, které Karlovi budou ladit s fasádou domu, až po samotné založení plotu. Technologický postup krok za krokem tedy máme, už víme, co je to základová rýha, jak se skládají řady plotovek na sebe, vnitřní betonáž je pro nás už brnkačka, tak hurá na to.


Karlozor a od zabalený sloup do stahovací fólie

Statik upozornil Karla, že původní sloup u vchodu do domu není v pořádku. Tak Karel klukům řemeslníkům řekl, aby ho dali "do kupy". A tak ho dali. Obmotali ho umělou fólií a je hotovo :) Ještě že ty kluky zlatý Karel na stavbě má :)


Fachmani lili epoxidové podlahy ve sklepě

Ve sklepě probíhají dokončovací práce. Jednou z posledních rekonstrukčních prací bude odlévání epoxidových podlah kvůli zvýšení mechanické a chemické odolnosti povrchů podlah. Jelikož bude sklep využívaný jako garáž a dílna zároveň, je potřeba tento epoxidový stěr udělat. Karel tak bude mít podlahy ve sklepě ošetřené podobně, jako mají například autodílny nebo dílenské provozy.


Pepa jel vybírat prkna na terasu do ASKA

Zahradu už máme navrženou a tak dozrál čas i na dokončovací práce na terase. V projektu máme pěknou pergolku a tak Pepa odjel do velkoobchodu dřevem ASKO pro terasová prkna. V prodejně našeho hlavního dodavatele dřevěných prken a trámů na stavbě v Tišicích nám poradili, jak terasová prkna vybrat. Pepa řešil volbu mezi exotikou a evropským dřevem, ale nakonec zvolil evropský modřín, pro jeho dobrou termoregulaci a menší třískovost prken.