reklama

Detail dílu


15.týden premiéra 19. 1. 2021

Praktická část školy suché výstavby v Rigipsu

Kromě teorie se ve škole suché výstavby hodně věnují praxi. Vše, co se účastníci kurzu naučili v teoretické části na trenažeru (kde se postaví podhledy, suché podlahy, příčky, podkroví apod.) si pak v praxi vyzkouší na ostro. Pepa opět školu suché výstavby navštívil a viděl na vlastní oči, jak probíhá praktická část a jak se chlapi při ní i občas zapotí :)


V Tišicích se řeší postup pro přípojku vody pomocí jádrového vrtání

V domě v Tišicích jsou tlusté nosné stěny, a tak oproti původnímu návrhu pro přípojku musí nejdříve nastoupit jádrové vrtání, abychom vůbec trubky do baráku dostali. Pokud máte ale všechno potřebné nářadí po ruce, je to rychlý a přesný způsob. No a vše potřebné se dnes dá již zapůjčit, tak hurá na jádro.


On-line stavební deník

S diváky se vedla diskuze, zda zbourat nebo nebourat příčku v kuchyni. Diváci hlasovali pro, ale na základě komunikace v on-linu deníku s Karlem a designéry se zjistilo, že je to příčka nosná, takže se nic bourat nebude. Ale diváci, díky moc :)


ČEZ - spojení fotovoltaiky s tepelným čerpadlem

Fotovoltaiku v Tišicích sice máme, ale Karel se vydal na další stavbu, kde se chtěl dozvědět něco o dalším způsobu montáže a to napojení fotovoltaiky na čerpadlo. Dozvěděl se, jak probíhá montáž, jaké jsou typy spojení, jak probíhá samotné napojení fotovoltaiky a co vše je k tomu potřeba.


Karlozor a video s bagrem

Karlovi poslali sousedi video, jak se na pozemku kope jímka. No a začala detektivka, jiná barva bagru a vůbec jiný den. Karel hned žádal vysvětlení. Pepa mu vysvětli, že při zaměření vznikl problém, proto museli jímku znovu vykopat a instalovat, nakonec je Karel ale spokojen, protože vše splnilo svůj účel. Uf.


Soutěž o stavební dozory v celkové hodnotě 100.000 Kč

Vrátíme se trochu v čase a Pepa s Karlem vám ukáží, co předcházelo zakopání jímky na děšťovou vodu. Můžete si s Fachmany zasoutěžit o 3 skvělé ceny: stavební dozor od Pepy Beneše v celkové hodnotě 100.000 Kč. Pokud se chystáte v letošním roce stavět nebo rekonstruovat dům či byt, bude se vám tato cena určitě hodit.